TASUTA saatmine alates 300€ ostudele – Saatmine 5 tööpäeva jooksul – Vahetused 14 päeva jooksul pärast kohaletoimetamist

Kašmiir - maailma kõige kallima loodusliku tekstiili ajalugu.

Kašmiiriblogi Peter Greša

Kašmiiri ajalugu on luksuse, ilu ja elegantsi ajalugu. Käsitsi kootud kašmiirist sallid (pašminad) olid keskajal kõige kõrgemasse seltskonda kuulumise märgiks, kašmiirist sviiter oli igas inglise džentelmeni garderoobis.

Missugune on kasmiiri ajalugu? Kašmiir ei pärine, nagu selle nimetus näitab, samanimelisest India provintsist, kuigi siin tootsid kohalikud kudujad õhukesi ja tähelepanuväärseid värvitud salle juba 16. sajandil. Pärinevad Hiina ja Mongoolia kõrgetel asuvatest Himaalaja mäestikest, kus elab kašmiiri kits, kelle karv (täpsemalt kitse alaosas olev peen karv, nn. alusvill) on  kašmiirist toodete põhiliseks tooraineks. Pool aastat kestvad külmad ja pakased, mis on kuni  -40 C alla nulli, annavad kašmiirkitsele omadused, mida hinnatakse kogu maailmas  - peenus, pehmus ja soojendav.

Kašmiir Euroopas 

Evroopas tuntakse kašmiiri juba Rooma impeeriumi ajast, tõeline kašmiiri ajajärk Euroopas sai aga alguse  19. sajandil, kui  Pariisis sai Oriendist toodud pašmina sallid moe hitiks. Peagi hakatakse Prantsusmaa ja Inglismaa pesumajades töötlema toorest Hiinast toodud kašmiiri  – moemaailmas saab kašmiir pikkadeks aastakümneteks hinnatud artikliks. Kašmiirist toodete populaarsus on 20. sajandi jooksul vaheldumisi tõusnud ja langenud, et nüüd, kahekümne esimesel sajandil, tõuseks nõudlus kašmiirist sviitrite ja pašmina järele uuesti. Oleme sellest meie e-poes teadlikud ning pakume kašmiiri rõivaste turul seda kõige kvaliteetsemat.