TASUTA saatmine alates 300€ ostudele – Saatmine 5 tööpäeva jooksul – Vahetused 14 päeva jooksul pärast kohaletoimetamist

Kašmiir (materjal) – põhiteave kokkuvõtlikult.

Kašmiiriblogi Peter Greša

Kašmiirvill  on kõige luksuslikum a kallim loodulik tekstiil. Oma kasulikkuse ja esteetiliste omaduste poolest kuulub kõige ihaldamatute kangaste hulka. Tooted kašmiirvillast on väga peened, pehmed ja meeldiv katsumisel ning kandmisel. Kašmiirist sviitrid/kampsunid soojendavad minimaaselt üks kord rohkem kui sama paksud lambavillast tooted. Kašmiir hoiab suurepäraselt kuju, ei veni välja, ei luitu, hea hoolisemise korral peab vastu pikki aastaid. 

Kuidas saadakse kašmiiri?

Kašmiirvilla saadakse kašmiirkitse alusvilla (alumine villakiht) väljakammimisest. See äärmiselt vastupidav tõug elab Hiina ja Mongoolia mägialadel.   Kašmiirkitsede alusvill on peen ja paks ning kaiseb suurepäraselt külma eest, mis langevad alla miinus 40 C külmakraadi. Toore kašmiir, mida saadakse aluvillast väljakammimisel kevad- ja suvekuudel, läbib pika käsitsi töötlemise protsessi, mille lõpus saab kašmiirlõng ja sellest kootud sviiter/kampsun või sall nimetuse  pašmina (Pashmina). Muide, kas teate, et valmis sviitrile/kampsunile harilikus suuruses läheb vaja 3-5 kitselt?

Kuidas ja mille järgi valida kašmiirist rõivaid?

Kašmiirist sviitri/kampsuni või mõne teise toote valimisel suunake oma tähelepanu peale värvi ja suuruse eelkõige kasmiirvilla kihtide arvule (nn. kiht), millest on kootud. Just see parameeter otsustab, missugustes tingimustes tunnete end kašmiirist tootes kõige paremini. Üldisel kehtib, et mida rohkem kihte, seda soem on toode.  Kõige levinum on kahe kihilisest villast sviiter/kampsun, mida on meie pakkumises kõige rohkem. Neid sviitreid, veste ja pullovere võite kanda aastaläbi ning  tunda end selles mugavalt. Kõige paksemad sviitrid/kampsunid on kümne ja kaheteistkümne kihilised, mõeldud kandmiseks kõige külmemal aastaajal.  Muidugi pakume ka neid.