TASUTA saatmine alates 300€ ostudele – Saatmine 5 tööpäeva jooksul – Vahetused 14 päeva jooksul pärast kohaletoimetamist

Kuidas toorest kašmiirist saab sviiter või pašmina?

Kašmiiriblogi Peter Greša

Kuidas toorest kašmiirist saab sooja ja pehme sviitri või elegantse pašmina? Ja kuidas tegelikult kašmiiri saadakse?

Kašmiirvilla korjatakse varakevadel, kui kašmiirkitsedel algab oma rikkalikust ja pehmest alusvillast lahtisaamine, mis neid kaitses Himaalaja kõrgemäestikes suurte pakaste eest. Traditsiooniliselt saadakse sooja kašmiirvilla korjamisega kividelt ja põõsastelt, mille kitsed jätavad sinna end nende vastu hõõrudes. Suurim kogus kašmiirvilla tuleb aga suurfarmidest, kus villa saadakse väljakammimisega.

Kašmiirvilla kogumisel tootmiseks kasutatakse ainult allvilla, ülemine karvkate on liiga paindumatu kiuga, mis pole rõivaste kudumiseks sobiv. Märkimist väärib fakt, et ühest kitsest saab aastas umbes 150g kašmiirlõnga, ülemaailmses mõõtmes saadakse aastas umbes 15 000 tonni. See näitab, et kašmiir on tõesti väga väärtuslik ja looduslik valikkangas.

Seejärel toore kašmiir pestakse, sorteeritakse ning kiust kedratakse lõng, läbides seejärel värvimise ja kuivatamise. Sellele järgneb see kõige tähtsam – kudumine, mille jooksul saab toode omadused, mis on määratud sellega, kas tegemist on automatiseeritud protsessiga toomisliinil või on tegemist traditsioonilise käsitöö protsessiga. Kašmiirist tooted, mida pakume meie e-poes, on käsitsi kootud. Kõik kasulikud kašmiiri omadused sellisel tootmisviisil säiluvad täielikul määral.