TASUTA saatmine alates 300€ ostudele – Saatmine 5 tööpäeva jooksul – Vahetused 14 päeva jooksul pärast kohaletoimetamist

Kus toodetakse rõivaid, mida müüme?

Kašmiiriblogi Peter Greša

Kašmiir on kallis, ihaldatud ja moodne. Sviitreid ja muid tooted kašmiirist  toodavad (suurema või väiksema eduga) paljud firmad terves maailmas. Kogu maailmas toodetakse kašmiirist tooteid kõige rohkem Hiinas. Euroopas toodetakse kõige rohkem kamiirist rõivaid Šotimaal ja Itaalias. Euroopa tootjate kaup on väga kvaliteetne, kuid hind on kõrgem, kui kvaliteedilt võrreldavatel toodetel Oriendist. Põhjuseks on tööjõu kõrgem majanduslik nõue tööjõule, energiale ja laostamisele.

Enamus kašmiirist tooteid, mida pakume oma e-poes, on toodetud maades, kus on kašmiir kõige traditsioonilisem – Himaalaja eelmäestikus, Nepalis. Just siit sai kašmiir ja selle kudujad oma alguse, mis sai kuulsaks nagu üks kalleim ja samas k kaunim looduslik kangas.  

Tootmisettevõte, kust pärinevad meie e-poe kašmiirist rõivad, asub Káthmándú lähistel. Annab tööd kõige parematele kudujatele, kes käsitsi kootud pašminasse panevad oma esivanemate oskused ja kunsti, kes kudusid sama pašminat ja sama moodi mitu sajandit tagasi. Tooted, mille meilt ostate, ei tekki tööstuslikult, automaatliinidel (nagu näiteks naaberriigis Hiinas).